Sahibinden Satılık Dükkan Almak

Bir dükkan sahibi olmak ve kendi işini yapmak birçok insanın hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek çok kolay değildi elbette ancak imkânsızda değildir. Eğer kendi işinizi kurmak istiyorsanız buna bir dükkan satın almak ile başlayabilirsiniz. Kendinize ait bir dükkana sahip olmak sizi başka birçok sorundan kurtaracaktır. Ancak bir dükkan satın almakta kolay bir iş değildir. Öncelikle eğer bir dükkan satın almak istiyorsanız sahibinden satılık dükkan almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bunun baş nedeni ise sahibinden aldığınız takdirde emlakçıya vermeniz gereken komisyon bedelinden muaf olmanızdır. Bu sayede daha az para harcamış olursunuz.

Sahibinden Satılık Dükkan İlanları

Eğer bir dükkan satın almak istiyorsanız sahibinden satılık dükkan ilanlarını dikkatli incelemenizi öneririz. Sahibinden satılık dükkan tercih ederek komisyon bedeli ödemenize gerek kalmaz ayrıca dükkan sahibi ile ilk andan itibaren tüm detayları konuşabilir ve hiçbir anlaşmazlığın çıkmamasını sağlayabilirsiniz. Sahibinden satılık dükkan ilanlarını bulmak oldukça basit aslında. Birçok ücretsiz emlak internet sitesi var sahibinden satılık ilanlarını bulabileceğiniz. Bu internet sitelerini kullanarak evden çıkmadan da kolaylıkla istediğiniz özelliklere sahip satılık dükkanları bulabilirsiniz. Emlak internet sitelerinin basit bir çalışma prensibi vardır. Dükkanınızın sahip olmasını istediğiniz kriterlerin işaretleterek arma yaptırmanız size uygun olan dükkanların listelenmesini sağlar. Ardından size kalan bu listedeki sahibinden satılık dükkanları incelemektir. Beğendiğiniz dükkanlar için sahiplerini arayabilir ya da internet sitesi üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Bu sayede dükkan sahipleri ile kolaylıkla iletişime geçebilir ve anlaşabilirsiniz. Emlak internet sitelerinin en büyük avantajı aynı anda birçok satılık dükkanı inceleme fırsatınızın olmasıdır. Böylelikle aradığınız sahibinden satılık dükkanı çok daha kolay ve çabuk bulabilirsiniz.

Sahibinden Satılık Dükkan Alırken Gereken İşlemler

Eğer sahibinden satılık dükkan almaya karar verdiğiyseniz bilmeniz gereken en önemli şey belki de tüm yasal işleri sizin yapmanızın gerekeceği. Satış sözleşmesini hazırlamak ve notere gitmek gibi tüm yasal işlemler kendi sorumluluğunuzda olacak. Bu nedenle bu işlemleri özenli ve dikkatli yapmanız gerekir. Eğer bu işlemler esnasında bir hata oluşursa sonradan çok fazla uğraşmanız gerekebilir. Böyle bir duruma neden olmamak için satış sözleşmesini kendiniz hazırlamaktansa hazır olarak satılan dükkan satış sözleşmelerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede satış sözleşmesinde bir hata oluşmasını engellemiş olursunuz ve her iki tarafta haklarını güvence altına almış olur. Eğer imkânınız var ise satış sözleşmesini ve noter işlemlerini bir avukatın yanında yapmanızda sizin için daha avantajlı olacaktır.