BİR VATANA DÖNÜŞ HİKAYESİ

Özel Ailesi

Cüda Yapı, Özel ailesi tarafından kurulan bir inşaat şirketidir. Özel ailesi yaklaşık 30 yıldan beri Hollanda’da tersane sektöründe faaliyet göstermiştir. Binlerce Türk çalışanı istihdam ederek, gemiler, doğalgaz ve petrol platformları inşa etmiş ve onarmıştır.

Özel Ailesi bundan yaklaşık 10 yıl önce Avrupa’dan Türkiye’ye göç etme kararı alarak özellikle yeni nesillere Türkiye’de bir gelecek kurma hedefiyle Türkiye’de yatırımlara başlamıştır. Türkiye’ye göç etmenin zorluklarını en iyi şekilde bilen Özel Ailesi doğru yatırımların önemini kısa zamanda fark ederek özellikle gayrimenkul yatırımları yapmıştır. Gayrimenkul, enerji ve hayvancılık sektörleri hedef sektörler olarak belirlenmiştir.

Türkiye’ye göç etmenin zorluklarını en iyi şekilde bilen Özel Ailesi doğru yatırımların önemini kısa zamanda fark ederek özellikle gayrimenkul yatırımları yapmıştır.

Gayrimenkul alanında yapılan yatırımlarla ise Karaman’ın en rağbet gören bölgelerinde sahip oldukları araziler sayesinde, Paşa Park gibi, güzide projelere imza atmak nasip olmuştur. Yakın gelecekte planlanan diğer inşaat projelerinde olduğu gibi Paşa Park projesinde hem proje sahibi hem de arazi sahibidir.

İLETİŞİME GEÇ
Audacia Projesi

TERSİNE GÖÇ HİKAYESİ:

Abdullah Özel, M.Sc.

Cüda Yapı’nın genel müdürü olan Abdullah Özel, M.Sc. Hollanda’da yüksek lisansını tamamlayarak 2009 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. Yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren Abdulah Özel, M.Sc. Konya merkezli AYETEK Enerji şirketinin sahibidir.

Türkiye’nin ilk lisanssız elektrik üretimi kapsamındaki rüzgar türbinini hayata geçiren Abdullah Özel, M.Sc. güneş enerjisi alanında SolarEvi.com satış sitesiyle sektör lideri olarak anılmaktadır. Türkiye genelinde 100’e yakın bayilik ağıyla ve binlerce başarılı referanslarla faaliyetlerine devam eden AYETEK Enerji’nin, SolarEvi.com dışında GESYatırım.com markası da bulunmaktadır. GESYatırım.com ile yatırımcılara kendi bütçeleriyle Güneş Elektrik Santrali (GES) yatırımcısı olma imkanını sağlayan ilk ve tek şirkettir.

İLETİŞİME GEÇ

Cüda Yapı Yöneticilerinin Hayata Geçirdikleri Projeler

Cüda Yapı yöneticileri Hollanda ve Türkiye'de üstün teknoloji gerektiren binlerce başarılı projeleri hayata geçirip yatırımcıların hizmetine sunmuşlardır.