Kiralık Ev Tutarken İyice Düşünmeli

İnsanların açıkta yaşama şansları bulunmuyor, doğal olarak da barınma temel gereksinimlerden birisi haline geliyor ve insanların en azından hayatlarının belli bir döneminde kiralık ev tutarak yaşıyorlar. Son derece azınlık olan bir kitle ömür boylu kendi evinde yaşıyor yine son derece azınlık olan bir kitle de yaşamları boyunca hep kiralık dairelerde yaşamak durumunda kalıyor.

Eğer bugünlerde kiralık daire arayışında iseniz aşağıdaki yazımızın detaylarına bakmanızda fayda var. Sonuçta içinde siz yaşayacaksınız ve bazı temel kriterlere dikkat etmenizde fayda var. Parasını ödediğiniz süre o ev size ait.

Kiralık Ev Nerede Tutmalı?

Kiralık ev tutarken dikkat edilmesi gereken en temel hususlardan birisi hiç şüphe yok ki, evin nerede tutulması gerektiği. Özellikle yalnız yaşayanların üzerinde önemli durması gerekiyor. Günümüz şartlarında ev satın alırken de kiralarken de evin konumuna bakmak ve ona göre evin içine girmek gerekiyor.

İşyerinize yakın olan, yürüme mesafesinde olan bir ev sizin için ideal olabilir, işin ekonomik boyutunu da düşünebilirsiniz ama tüm bunları değerlendirirken tutacağınız semte dikkat etmelisiniz.

Her kentin kendine has sorunlu olan bölgeleri var. Buralardan iş yerine çok yakın da olsa, fiyatı çok uygun olsa da tedbiri elden bırakmamak için uzak durmak gerekiyor.

Yine eğer bir site içinde tutulan daire ise sitenin gerekli güvenliğinin sağlandığından emin olunmalı zira sitelere giren çıkan çok olduğundan farklı güvenlik açıkları ortaya çıkabiliyor.

Apart Kiralık Evlere Genel Bakış

Günümüzde ailesinden uzak okuyan pek çok genç apart kiralık evleri tercih ediyor. Yine tek başına yaşayanlar, kısa bir süre belli bir kentte belli bir amaçla yaşayacaklar içinde apart kiralık ev ideal gibi görünüyor.

Bilmeyenler açısından apart evlere dair bilgi verilecek olursa dayalı döşeli olan kendi gereksinimlerinizi kendinizin karşılayabileceği evlerdir. Son dönemlerde yazlık kiralık evlerde de apart konseptine yavaş yavaş geçilmektedir ki o yüzden de yaz tatillerini en ekonomik biçimde geçirmek isteyenler böylesi evlere yönelmektedir.

Apart evler de ev sahibine ödenen rakamın içinde tıpkı yurtlarda olduğu elektrik, su, internet, doğalgaz gibi giderler de çoğunlukla dahil oluyor. Sadece yeme içme için belli bir bütçe ayırmanız gerekiyor ki bu yönüyle de oldukça cazip olan evler.

Müstakil Ev mi? Rezidans mı?

Ekonomik gücünüz elveriyor ve acaba şöyle güzel bir dubleks ev mi kiralasam, yoksa ultra lüks rezidans evlerin birinde mi yaşasam diye düşünüyorsanız, aslında bu tamamen sizin tercihinize kalmış durumda. Uyarınıza nasıl gelirse. Sonuçta kiralık ev olarak ikisinin de farklı özellikleri ve güzellikleri var. Dilediğiniz zaman da çıkabilirsiniz.